Asztrológia Páholy RSS
Látogatók száma: 831858

Jelentkezés az Asztrológia Páholyba:


* kötelezően kitöltendő mezők


Asztrológia Páholy RSS
Látogatók száma: 831858

Jelentkezés az Asztrológia Páholyba:


* kötelezően kitöltendő mezők


UJVÁRI CSILLA: KISBOLYGÓK AZ ASZTROLÓGIÁBAN

 

                                  Mitológiai történetek

 

 

A cím – kisbolygók, vagy aszteroidák – összefoglaló meghatározás, amely magába foglalja mindazokat az égi objektumokat, amelyeket az asztrológia figyelembe vehet, azokon a bolygókon kívül, amelyek alapként tartoznak a horoszkóphoz.

 

Mi asztrológusok igen különbözőek vagyunk abból a szempontból, hogy miként elemezzük a horoszkópokat. Mit veszünk figyelembe és mit nem. Amit figyelembe veszünk az milyen mértékben járul hozzá az elemzéshez, a személyiséghez.

 

Az, ha csak a bolygókkal dolgozunk, nem ad teljes körű felvilágosítást és az igen gyenge jelzéseket nem érzékeljük. A minél tökéletesebb munkánkhoz szerintem szükség van a kisbolygók vizsgálatára is. Amíg csak az a kérdés, hogy lesz-e új munkahely, addig elvagyunk a tranzithatásokkal is, de amikor valaki arra kíváncsi, hogy mi az ő feladata és végre tudja-e azt hajtani, akkor már nem árt, ha a finomabb rezgéseket is tudjuk értelmezni. A tudat alatt rögződött rémképekről és az előző életekről nem is beszélve.

 

A csillagászat és a technika rohamos fejlődése, az Univerzum megismerése lehetővé teszi, hogy egyre többet lássunk és értelmezzünk Naprendszerünkből.

 

Új elemek beépítése az asztrológiába szélesebb látókört biztosít és ezáltal pontosabb elemzést. Összekapcsolja a pszichológiával, azokkal a területekkel, amelyek takarásban vannak. Lehetőséget ad a fejlődésre és új tapasztalatok megszerzésére az asztrológusnak.

 

A kisbolygók értelmezésének alapja a nevéhez kapcsolódó mitológiai történet. Ez mindig is így volt, hiszen a bolygók is ősi istenekről lettek elnevezve. Nem csak görög, vagy római történeteket ismerhetünk meg és hőseiket értelmezhetjük tulajdonságaik alapján hanem az egész világunk teremtéstörténetei is elénk tárulnak. Üzenetük van számunkra és kár lenne ezeket figyelmen kívül hagyni.

 

Csillagászati státuszuk sem elhanyagolható, hiszen nem mindegy, hogy egy objektum földsúroló kisbolygó, vagy a Neptunuszon túlról jövő félüstökös. A hipotetikus pontokat pedig passzívnak kell értelmezni, de ettől még koránt sem elhanyagolhatók. Mint érdekességet kiemelném a Plútó helyzetét. 1930-as felfedezése óta a gyökeres változások bolygója volt és az is marad attól függetlenül, hogy csillagászatilag törpebolygóvá minősítették vissza és kivették a Naprendszer bolygóinak sorából. Azóta több kisbolygót és törpebolygót hasonlítottak hozzá, némelyik egyes paramétereiben ki is előzi a sorban. Az Eris például nagyobb nála. A Plútó értelmezése mindig maradni fog a horoszkópok fejtegetésében és a többi kisbolygót kell mellé emelni azok tulajdonságaitól függően.

 

Az első négy kisbolygót 1800 legelején fedezték fel, ez a Ceres, a Pallas, a Juno és a Vesta. Természetesen ezeknél már jóval több a tapasztalat, mint az újaknál. De ez mindig is így volt, az asztrológia nagymértékben tapasztalati tudomány.

A kisbolygók pontos helyét szintén efemeridából vehetjük az internetről, vagy speciális programból. Elemzésüknél figyelembe kell venni a keringési idő hosszúságát, jegyhelyzetét, házhelyzetét és a fényszögeknél első sorban az együttállását.

Talán a tranzitjait is érdemes megnézni különösen, ha a közeledő fényszög bepontosodik.

 

Az asztrológia ezen ága kevés elérhető összeszedett információval rendelkezik. Ezek az írások csak tanfolyamokon keresztül érhetők el, illetve szerintem a csillagászati értelmezésük nem kielégítő. Megjelent könyvem a kisbolygók tudományáról szól.

--------------------------------------------------------  

 

                        Tartalomjegyzék

 

Előszó

 

A Naprendszer sematikus ábrája Kisbolygó vagy aszteroida meghatározása

Törpebolygó meghatározása

Bolygó meghatározása

Földsúroló és Földközeli kisbolygó Marsközeli kisbolygó

Kisbolygó-öv

Hilda csoport tagjai Jupiter pályáján Neptunusz pályáján

Kentaur típusú objektumok Neptunuszon túli égitestek

Feltételezett bolygók Hipotetikus objektumok Sorrend keringési idő szerint

Naphoz közeli és a Kisbolygó-övben keringő égitestek

Ókori egyiptomi vallás isteneiről elnevezett kisbolygók

Skandináv mondakörhöz tartozó elnevezésű kisbolygók

Elvont fogalmakról elnevezett kisbolygók

Marsközeli kisbolygók

Jupiter pályáján keringő Trójai-csoport tagjai

Jupiter pályájához közel keringő kisbolygók

Neptunusz pályáján keringő Trójai-csoport tagjai

Neptunuszon túli égitestek

Kentaur típusú égitestek

Kentaur típusú égitestek, de nem kentaurokról elnevezettek

Hipotetikus objektumok és kapcsolódó égitestek

Aszteroidák, amelyeknek még nincs asztrológiai ártelmezése

 

Irodalomjegyzék