Asztrológia Páholy RSS
Látogatók száma: 830928

Jelentkezés az Asztrológia Páholyba:


* kötelezően kitöltendő mezők


Asztrológia Páholy RSS
Látogatók száma: 830928

Jelentkezés az Asztrológia Páholyba:


* kötelezően kitöltendő mezők


A cikk 2005. április 30-án jelent meg, az Asztrolapban.

 

Malakiás jóslatai:

 

Szent Malakiás próféciái néven vált híressé egy irat, amely 111 pápáról mond egy–egy mondatot, a jóslatokhoz illően kellőképpen homályosan, leginkább csak utólag értelmezhetően.

 

Malachy O’Morgair a XII. században élt, (1094–1148), püspök volt, és 1140 körül saját kezűleg írta le a 111 pápáról szóló jóslatot. Sokáig feledésbe merült, majd az 1590–es évek elején fedezte fel Arnold Wion dominikánus rendi apát. A próféciák a katolikus történelemről írott könyvében jelentek meg, 1595–ban. 

A pápákat Malakiás nem nevezi meg, csupán latin nyelvű egy–egy mondatot fűz ténykedésükhöz, ebben valamennyit a szerinte rájuk jellemző megjelöléssel illeti. Malakiás próféciáiban 1143-tól, II. Celesztin megválasztásától egészen az utolsó pápa, Római Péter megnevezéséig jósolja meg a pápákat. A történészek és a szakértők szerint az esetek 90%–ában találónak lehet nevezni a talányos mondatokat – utólag legalábbis. 

 

I. János Pálra illő jóslat például: „De medietate Lunae”. Ennek fordítása: „A Félholdtól”. Azt gondolták a jóslatról, hogy talán török pápa lesz, miután Törökországhoz is kapcsolható a félhold fogalma, de, mint utóbb gondolható, a félhold inkább a rövid uralkodásra utalt. I. János Pál csupán 33 napig volt pápa, szinte csak egy félholdnyi ideig vezethette a római katolikus egyházat, pápává választásakor fogyó Hold volt, és amikor halálát bejelentették, az égen ismét félhold volt látható.

 

II. János Pálra vonatkozó jóslat: „De labore Solis”. A jóslat többféleképp fordítható: jelenthet Napfogyatkozást, Doris Kay asztrológus szerint II. János Pál születésekor: 1920. május 18-án teljes napfogyatkozás volt. A „labore” szó egyébként munkát, hosszú munkásságot, hosszú küszködést, betegséget is jelent. II. János Pál radix horoszkópjában a Nap a 6. házában, a munka házában állt, és az 1978–as szolárjában, amikor pápává választották, akkor is ott ismétlődött meg. Hosszú pápasága alatt valóban rengeteget dolgozott, igazán szolgálta az egyházat, nagyon tevékeny volt, bejárta a világot és az élet minden területén nagyon sokat alkotott, még betegen is – ezek mind a 6. házhoz tartozó alapanalógiák.

 

A Malakiás féle jóslatokból már csak kettő van hátra: XVI. Benedekre, a most megválasztott pápára a „Gloria Olivae”, „Az olajfa dicsőségében” sor tartozik. Egyes mostani értelmezés szerint az „olivae” nem olajfát jelent majd, hanem a kőolajra, mint a XXI. század stratégiailag legfontosabb anyagára utal, valamint arab kapcsolatokat is feltételeznek. Én nem gondolom, szerintem az olajfa, az olajág lesz fontos, és a dicsőség: lehet, hogy a zsidókkal való komolyabb megbékélésre utal, hiszen nekik is ősrégi jelképük az olajfaág, (Olajfák hegye), de olajágat kaptak az olimpikonok és inkább Görögország válhat fontossá, de ez persze a részemről is csak találgatás.

 

Az utolsó pápáról a jóslatok szerint a nevét lehet tudni: Római Péter, ami azért különleges, mert keresztnév nagyon ritkán van a próféciákban, a Hold és a Nap is csak az említettekben, és Péternek csak Jézus tanítványát, az első pápát, Szent Pétert illik nevezni. Lehet, hogy a civil neve lesz Péter?

 

Ehhez az utolsó jóslathoz 25 szó tartozik még, ami nagyon rémisztő befejezés:

 

„A Szent Római Egyház utolsó üldöztetése idején Római Péter ül a trónon, aki számos megpróbáltatás közepette táplálja a nyájat, s mikor ez is elmúlik, a Hét Domb Városa mindenkorra elpusztul, s a szörnyű Bíró ítéletet mond az embereken.”

 

Nostradamus és más középkori, de napjainkra vonatkozó jóslatok értelmezése alapján terrortámadás érheti a Vatikánt, és a pápa kénytelen lesz elmenekülni Rómából, a Hét Domb városából. A fizikai támadáson kívül vallási vitára is lehet következtetni. Ez már most is égető probléma a pápaság számára. Most XVI. Benedeknek kell megoldást találnia a legégetőbb kérdésekre:

 

  • fenntartható–e a papi nőtlenség?
  • megváltoztatható–e a fogamzásgátlásról kialakított vélemény, különös tekintettel a harmadik világ országaira, ahol jelenleg a legtöbb katolikus hívő él, és népesség növekedésének beláthatatlan következményei lesznek?
  • a pedofilia és a homoszexualitás a papságot is mélyen érinti,
  • megváltoztatható–e, hogy nők is pappá szentelhetők legyenek, különben rohamosan csökken a papok száma? (áttérnek a reformációk egyházaiba)

 

Ha a katolikus egyház ezekben a témákban megváltoztatja évezredek óta fennálló véleményét, akkor oda jut, ahová a reformáció egyházai jutottak, és ezzel önmagát szüntetné meg,  de azt mindenképp, ami a reformáció egyházaitól megkülönbözteti.

 

2005. 04. 30. Asztrolap