Asztrológia Páholy RSS
Látogatók száma: 831064

Jelentkezés az Asztrológia Páholyba:


* kötelezően kitöltendő mezők


Asztrológia Páholy RSS
Látogatók száma: 831064

Jelentkezés az Asztrológia Páholyba:


* kötelezően kitöltendő mezők


II. Asztrológus Konferencia, Budapest, 2019. június 2.

 

1015. Hattyú utca 14.

Trinitum Szellemi Közösségi és Alkotó Tér

 

 

 

Szabó Zsuzsanna: Beszámoló a II. asztrológus konferenciáról

 

A 2017-ben megalakult Asztrológusok Magyarországi Egyesülete szervezésében tartották meg a konferenciát, kicsit kevesebb résztvevővel, mint az előző évben.

 

Bogdán-Körmöczi Júlia, az egyesület elnöke köszöntötte a résztvevőket.

 

Az egyik szobában asztrológiai társasjátékot játszhattak az érdeklődők.

Gosztonyi Tímea és Bölcs Ágnes AsztroJátszMa társasjátékával egész nap lehetett játszani. A játék 313 kártyát tartalmaz, 1 játékteret, bábúkat és kockákat. Az 1 csillaggal jelölt kártyák elsősorban a baráti együttléteken közösen eltöltött minőségi időt és önmagunk, valamint játékostársak mélyebb megismerését és szórakoztatását szolgálják, a velük való játékhoz asztrológiai alapismeretek nem szükségesek. A 2 csillaggal jelölt kártyákhoz sem szükséges asztrológiai ismeret, azonban a kártyákon a játékosokra vonatkozó személyes kérdés mellett már több asztrológiai információ olvasható. A 3 és 4 csillaggal jelölt kártyák kifejezetten az asztrológia iránt érdeklődő, illetve asztrológiát tanuló játékosok részére készültek.

Ingyenes játékbemutató és próbajáték lehetséges, előzetes időpont egyeztetéssel Bölcs Ágnesnél az Alig Kuckóban (13. ker. Alig utca 8.). Bejelentkezés a játékra a 30-989-7472 telefonon, vagy Gosztonyi Tímeánál az AsztroJátszMa c. Facebook oldalon.

A játék ára 27 000 Ft.

 

               

 

Az előadások 2 teremben, párhuzamosan voltak. Minden előadás iránt nagy volt az érdeklődés.

 

Barna Gábor előadásának a címe: Gyógyulási lehetőségeink a Hermetikus asztrológiában.

Az előzetes alapján nagyon fontosnak ítéltem a témát, mert a betegségek mindig fontos szerepet játszanak az emberek életében, és ennek asztrológiai kutatásával én is sokat foglalkoztam. Az előadó az előadás kezdetére felállított horoszkóp elemzéséről beszélt, mintha az egy ember volna. Több mint 1 óra alatt a betegségekről nagyon kevés szó esett. A Hermetikus asztrológiáról is nagyon keveset tudtam meg. Azt gondolom, hogy nagy veszélyeket jelent egy asztrológus számára, ha egy horoszkóp tartalmát a saját fantáziája alapján akar analógiás tartalommal megtölteni. Ez azt jelentené, hogy ő teremt embert, pedig a horoszkóp csak egy irányban működik: az élő emberről megtudva néhány alapinformációt, a nemét, az alapvető vagyoni helyzetét és szellemi irányultságát, a felmerülő kérdések ismeretében mondhatunk valamit, vagy adhatunk iránymutatást a jövő lehetőségeit illetően.

 

Stefankovics Éva a leggyakoribb pszichés problémákról beszélt az előadásában. A témával kapcsolatos alapismeretek megszerzése minden asztrológus számára nagyon fontos – vagy az lenne. Igen gyakran jelentkezik olyan kliens, aki pszichés problémával is küszködik. Egy jó asztrológus iránymutatásokat adhat a legfontosabb teendőket illetően, és nagyon fontos hogy felismerje, ha az érdeklődőt más szakemberhez kell irányítani. Az előadás nagyon szinvonalasan mutatta be az egyes kórképeket, apró jellemző tulajdonságokat, amiből fontos következtetéseket lehet levonni. Minden asztrológusnak nagy a felelőssége, és a jövő asztrológus képzésébe a nagyon komoly pszichológusi alaptudás megszerzését is be kell építeni.

 

László Levente arról beszélt, hogy az eudaimonikus: boldogság központú asztrológia végső kialakításán dolgozik. A klasszikus asztrológia követője, ötvözve az ókori és középkori asztrológusok precíz számításait. Doktori disszertációját írja asztrológiából, ehhez eredeti nyelven olvas forrásműveket, Én nagy reménységgel várok mindent, ami a kezéből kikerül. Az Asztrológia Páholy honlapon több fordítása olvasható. Sajnos az előadását nem tudtam meghallgatni.

 

Juhász Nóra a kérdőasztrológiáról tartott egy nagyon jó előadást. A kérdőasztrológia nálunk nem eléggé terjedt el, pedig hosszú évek óta lehet tanulni és vannak magyar nyelvű könyvek is. A feltett kérdés pillanatára felállított kérdőhoroszkóp nagyon szoros analógiás összefüggésben van a kérdésre adható helyes válasszal. A kérdőasztrológia sajátos összefüggés rendszerében nem szükséges ismerni a szülött személyes és pontos adatait, a feltett kérdésre mégis jó válasz adható, egy speciális, de könnyen megtanulható rendszer szerint. A kérdő- és tradicionális asztrológia lényegre törő és nagyon érdekes összehasonlítását kaptunk. A kérdőasztrológia történetének tömör bemutatását követően szemléletes összehasonlító kivetítéssel foglalta össze a lényeget az előadó. A kidolgozott példák érthetően foglalták össze az elhangzottakat. Remek előadás volt.

 

Kovács Imola a holdcsomópontokról beszélt. A 2018. novemberétől 2019. májusig tartó időszak elemzése nagyon aktuális mind egyéni, mind globális szinten. A holdcsomópontok a bak-rák tengelyen haladnak, és a leszálló holdcsomó együttállásba kerül a Szaturnusszal és a Plútóval, később a Jupiterrel is. Külön érdekesség volt a Chiron komplex bemutatása.

 

Farkas Andrea, a Magyar Holisztikus Egyesület elnöke a születési időpont korrigálásának fontosságáról beszélt. Schöner Béla asztrológus dolgozta ki az ascendens pontosítás számítógépes változatát. A Nostradamus program a programba rögzített alapadatok alapján korrigálja az ascendenst. A korrekcióhoz a házcsúcsokra eső fényszögeket is figyelembe veszi. Az előadás túlnyomó része Schöner Béla életútjának ismertetése volt. Én szívesebben hallottam volna többet szakmai kérdésekről. Annak nagyon örülök, hogy a Holisztikus Egyesületnél többféle asztrológiai kutatás van folyamatban, amiről előbb-utóbb hallani fogunk – nagyon remélem.

 

Bogdán-Körmöczi Júlia az eladásában arról beszélt, hogy mennyire fontos lenne megteremteni az asztrológusoknál is a szupervizió lehetőségét – mint ahogy az már a pszichológusoknál évtizedek óta nemcsak lehetőség, hanem kötelező is. Az ügyfelek sokszor nagy problémákkal, súlyos lelki terheltséggel jelentkeznek egy asztrológusnál, akinek nagyon megterhelő lehet a tanácsadás, pláne, ha nem tud segíteni, vagy azt látja, hogy nem az ő kompetenciája a segítés. Minden emberi, lelki és egyéb problémákkal foglalkozó szakma egyre nagyobb pszichológiai felkészültséget is igényel. Remélhetőleg az asztrológusi képzés abban az irányban fog elmozdulni, hogy az asztrológusok széleskörű, nem csak szakmai képzésben fognak részesülni.

Külön nagy kérdéskör, hogy megfigyelhető az a tendencia, hogy egy asztrológushoz olyan problémákkal jelentkezik valaki, ami az asztrológusnak a saját problémája is. Egy ilyen esetben is szükség lehet asztrológusi megbeszélésre, feldolgozásra – zárt körben. Tudomásom szerint ilyesmivel nem sokan foglalkoznak, én csak az előadó és Molnár Ildikó kezdeti lépéseit ismerem. Az előadás érdekes és szinvonalasan felépített volt, és nagyon remélem, hogy előre mutató is, mert ez egy egyesületi feladat lehet.

 

Rafael Csaba az asztrológia történetét vázolta fel a hallgatósága előtt. Az asztrológia első írásos emlékei ie. 3500 évre tehetők, ekkortól vannak régészeti leletek, pecsétnyomók és hasonlók, amin csillagképek vagy egyéb csillagászati ábrák láthatók. Az asztrológia alapja emberi gondolkodásban a jobb agyféltekés gondolkodáshoz tartozik, a szimbólumokban való gondolkodás. Sokkal elfogadhatóbbá lehetne tenni az asztrológiát, ha a köztudatban az analógiás gondolkodás nagyobb teret kapna. Az ie. 8. század óta a bal agyféltekés gondolkodás túlsúlya miatt valami csak akkor elismert, ha racionálisan reprodukálható, ez pedig az asztrológiáról nem mondható el. Az asztrológia az arisztotelészi gondolkodás és természetfelfogás gyakorlati alkalmazása. Az előadás igényesen összeállított és nagyon jól interpretált volt.

 

Györkös-Pálfi Krisztina az előadásában az asztrológiai vállalkozás kialakításához adott gyakorlati könyvelési és egyéb tudnivalókat. Remélem, egyre többen lesznek képesek az asztrológiai tudásból megélni. Az elmúlt 10-15 év nem kedvezett az asztrológiai vállalkozásoknak, mert nagyon sok a kötelező adó – a bevételtől függetlenül, – és a tapasztalat azt mutatja, hogy csökkent az asztrológusokhoz fordulók száma. A jó asztrológusnak mindig meglesz a vendégköre, ezért volt fontos ez az előadás.

 

Tamáskovits Gyula a középkori asztrológia magyarországi meghonosítója.

„Ideje van a születésnek és ideje van a meghalásnak” című előadása azért volt nagyon nehéz téma, mert az utóbbi évtizedek magyar asztrológusi iskolái a halál kérdésével olyan szinten nem foglalkoznak, hogy még az asztrológusi eskübe is bele van foglalva a halál témájának tilalma. Az előadó a saját 83 éves anyukájának halálának kiszámításáról beszélt. Az anyukájának volt pontosított ascendense, ennek ismeretében lehetett a halál pontos időpontját nagymértékben valószínűsíteni, előre kiszámítani.

A középkori asztrológusok nagyon sok lépcsős, igen komoly számítási módszereket alkalmazva, táblázatokat állítottak össze a maximális élethossz kiszámításához. Ezen belül van több átlépési pont a másik világba, és van bizonyos mértékű szabad akarat, hogy valaki előbb vagy később lépje át a nagy küszöböt, a saját maximális élethosszán belül.

Az egész hallgatóságot ámulatba ejtette az a rendkívüli tudás, amit a jelenlévő asztrológusok szinte követni sem tudtak. Nem a 8. ház ura, vagy az abban lévő bolygók, néhány pillantásra megállapítható információiból lehet a halál időpontjára következtetni, a dolog ennél sokkal, de sokkal összetettebb. Egészen nagy emberi és erkölcsi erő szükséges ahhoz, hogy valaki a szerettének halálával foglalkozzon, és azt elviselje. Jelen esetben az előadó a halál időpontját év, hó, nap és óra: 25 perc pontossággal tudta kiszámítani. Ennek legnagyobb értéke, hogy a család fel tudott készülni a búcsúra, bármilyen nehéz is az. Ha valaki olyan pontosan és igényesen képes és tud számolni, és olyan nagy tudású, és erkölcsi szintű, mint Tamáskovits Gyula, akkor van létjogosultsága a halállal foglalkozni.

 

A konferenciát nagyon értékesnek tartottam, nem csak az előadások miatt, hanem azért is, mert jó emberi kapcsolatok jöttek létre, vagy erősödtek meg, és erre minden korban nagy szükség van.

 

A cikk megírásához nyújtott segítségért köszönetet mondok Budai Ildikónak és dr Nagy Róbertnek.

2019. 06. 10.