Asztrológia Páholy RSS
Látogatók száma: 827157

Jelentkezés az Asztrológia Páholyba:


* kötelezően kitöltendő mezők


Asztrológia Páholy RSS
Látogatók száma: 827157

Jelentkezés az Asztrológia Páholyba:


* kötelezően kitöltendő mezők


Szabó Zsuzsanna: Albert Györgyi horoszkópja

 

Ezt az elemzést 2007 februárjában írtam, amikor még élt, a

 

Miért pont én, a depresszió szorításában, és

A megkerült boldogság című könyveinek elolvasása után.

 

Leginkább magamnak írtam, megjelenésére nem számíthattam.

 

            Albert Györgyi, született: 1964. május 9-én, Budapesten.

   Meghalt: 2008. október 2, 17 óra körül, hirtelen egy taxiban.

Ascendensét a külső megjelenése, szőkesége, testalkata alapján a mérlegben kezdtem el keresni. Csinos volt, nőies. Karizmatikus egyéniség.

 

Arra számítottam, hogy erős Mars Szaturnusz támadottságot fogok találni. Ezzel szemben az egész horoszkópban nincsen egyetlen kvadrát sem, trigonok, szextilek mindenütt: nincs benne ’rossz’ fényszög, csak harmonikusak, és minden életfeladathoz segítség és segítők.

 

Hogyan lehetséges ez?

 

Hosszas töprengés után ascendensnek a mérleg 13º 51’-et választottam = 15 óra 49 perc.

 

A skorpió ascendenst nem tartom valószínűnek, a Neptunnal az ascendensen, pedig első ránézésre annyira kézenfekvőnek látszik. Azért nem, mert a Nap – Neptun oppozíció inkább a 8. házban igaz = Minden tragédiájának oka annyira rejtve van, a múltból hozta. A Mars-Merkúr a VII.-ben a Jupiterrel együtt, = a beszéd, a temperamentum és a szerencse egyébként pedig annyira igaz.           

 

Első ránézésre nincs semmi olyan ebben a horoszkópban, ami első férjének rendkívüli szadizmusát mutatná, vagy Györgyi rendkívüli nehézségeire lehetne következtetni.

 

A Plútó fényszögét választottam: period (30º) az ascendensre: mert mindkét könyvében számtalan utalást találtam arra, hogy kimondottan önsorsrontó személyiségről van szó. Az első férjével Irakba utaztak, a házasság előtt, és nagyon hamar elcsattant az első pofon, amit elég komoly brutalitás követett, tehát tudta, hogy kihez megy hozzá, és mégis hozzáment. A második férjével kapcsolatban említi meg, hogy nem is az volt a legnagyobb baj, hogy hozzáment feleségül, hanem az, hogy vele is maradt. A könyv legnagyobb értékeihez tartozik, hogy nagyon, fájóan őszinte. Sokszor leírja, hogy ezt és ezt kellett volna válaszolnia, (tehát tudta a helyes választ) és mégsem azt mondta, hanem egészen mást, amivel szinte a vesztébe rohant. Ez nagyon skorpiós jelleg. Tehát a Plútó fényszög nagyon jogosnak látszik. A period miatt ez a fajta kurtizán viselkedés az egyik előző életében is jellemző lehetett rá, olyan szinten, mint Kleopátra vagy George Sand életében.

 

Nagyon elgondolkodtató, hogy első férje nagyon féltékeny természetű volt, brutalitását is gyakran ez okozta. Felmerül bennem a kérdés, hogy vajon akkor megcsalta-e?

 

A Neptun a másik irányból ugyancsak perioddal kapcsolódik az ascendenshez, ez utal arra, hogy hajlamos az alkoholizmusra. A period azt jelenti, hogy ebben az életében is találkozik az előző életének szexuális a problémájával = gátlástalanul szexuális szolgáltatással akar érvényesülni, és hatalmat gyakorolni mások felett = és lehetőséget kap arra, hogy megváltoztassa a magatartását, vegye az intő jeleket, és megoldja azt. A Mars és a Merkúr a bikában állnak együtt, nemcsak jó és gyors felfogást jelentenek, hanem jó nyelvérzéket, az Uránusz trigonja miatt jó fellépést, jó megjelenést, a 11. ház miatt remek pártfogókat, akik hamar felismerik a tehetségét, lehetővé teszik a rádióban, a Tv-ben való szereplést, újságokban való megjelenést. Fantáziát látnak benne, felkarolják.

 

A Szaturnusz helyzete, fényszögei mutathatna nehéz sorsot, de nem igazán teszi azt. A Vénusszal, a szerelem egyik bolygójával szerencsés fényszögben áll (120º), a másikkal, a Marssal (és Merkúrral is) „jóban” van (60º) a Jupiterrel, a szerencse bolygójával is. Mi akkor a gond? Az, hogy nem sikerül megtalálni az egyensúly keresése, mint sorsfeladat megoldását, ami az Uránusz és a Szaturnusz között feszül. Ennek a két bolygónak a szembenállása arra a sorsfeladatra utal, hogy Györgyinek a társadalmi konvenciókat lebontani igyekvő magatartása, újszerű meglátásai lesznek.

 

Négy bolygó a Hold, a Merkúr, a Mars és a Jupiter van a nyilvánosság házában, tehát soha nem lesz nehéz felhívnia magára a figyelmet. De biztosan nem „saját ágybeli” kalandjaival kellene ezt tennie, hanem mondjuk a társadalomban meglévő feszültségek feltárásával. Írhatna a nők bántalmazásáról anélkül is, hogy neki magának ténylegesen át kellene élnie azt. Ezzel együtt a saját életében az első pofon után, 18 éves korában el kellett volna menekülnie az akkori szituációból, de egy nagyon furcsán, önsorsrontó módon megélt gőg nem engedte azt, sőt a helyzetben benne tartotta. Ha a szüleihez visszamegy, csak annyit kellett volna mondania, hogy tévedtem, a részleteket tán nem is. De akkor – első sorban neki saját magának – be kellett volna belátnia, hogy változtatnia kell belső magatartásán és késztetésein. Megtehette volna – erre utal, hogy szülei sokszor segítettek neki, amikor nagy bajban volt. De nem tette, mint ahogyan azóta sem teszi. Pedig minden bizonnyal azért választotta a szüleit, hogy segítsék ebben, az a könyvekből kiderül, hogy milyen hamar nem értettek egyet magatartásával, és hogy az mennyire nem családi minta volt.

 

A Mars és a Merkúr ennél szorosabban nem is állhatna együtt, ez azt jelenti, hogy Györgyi alapvetően makacs, nehezen meggyőzhető egyéniség. Nagyon határozott, mindent tud, sőt mindent jobban tud. Tényleg okos, és gyors felfogású, de az más. Ettől még lehetne sokkal jobban képes az együttműködésre. Sajnos a hibás úton való elindulás, különösen a férfiakkal kapcsolatban beleszorítja egy bizonyítási kényszerbe: hogy, azt hiszi jó úton jár, a nehézségek csak „kezdetiek” és még minden jóra fordulhat. Sajnos nincs így. A Casanova jelenség, hogy minden nőt meg kell hódítani, szerezni, persze nőknél is előfordulhat. Mint itt.

 

Sajnos előző életeinkben elkövetett hibáinkat kijavítani nagyon nehéz. Leginkább belátásra van szükség, hogy mi hiba, és annak 5 percnél biztosan tovább kell tartania! Ugyanis szinte minden nap, de legalábbis periódusokban visszatérően jelentkezik a megkisértés, hogy elköveti-e újra? Ezek a periódusok is kiolvashatók a könyvből. Belátás is van – le van írva, hogy van! De amikor jön az új kísértés, a belátás mintha nem is lett volna.

 

Ebből lesz előbb-utóbb depresszió. A depresszió mindig visszavezethető odáig, hogy kiderül, a depressziós nem a saját sorsát éli. Hanem másét. Lehet nem a saját sorsot élni? Sajnos igen. Vannak akik a szüleik sorsát folytatják, mert nem tudtak leválni, vagy a férjük, gyerekük sorsát élik – és vannak akik az előzőt folytatják. A reinkarnációval foglalkozó pszichiáterek azt szokták mondani, hogy csak két dolog nehéz igazán: valakit lebeszélni arról, hogy a régi életét ismételje, vagy rábeszélni arra, hogy újat kezdjen. A régi ugyanis minden fájdalmával együtt sokkal ismerősebb, mint az új, a maga ismeretlenségével. Ez történhet Györgyivel is, bármennyire más tipusú országot, szülőket, környezetet választott, mint amiben előzőleg élt, hogy segítse saját magát a megváltozásban. Ezért nem mutatja a horoszkóp első ránézésre ezt a súlyos, nehéz életet.

 

Ezzel együtt a Nap és a Neptun szembenállásában benne van az a pszichés terheltség, ami megnehezíti az életet, különösen, hogy a Nap a halál és az elmúlás – és egyben az újrakezdés házában áll. Ez segítené elő azt is, hogy újságíróként, íróként könnyen együtt tudjon érezni riportalanyaival, főhőseivel. Nem kellene saját bőrén is megtapasztalni azt!    

 

A psziché tiltakozni fog az ellen, hogy valaki nem a saját sorsát éli. Ez első sorban a pszichés betegségekben, de gyakran más betegségekben is megnyilvánulhat. Persze ez belátni 20 év után nagyon nehéz, de azért nem lehetetlen. Lesznek pillanatok, amikor újra lehet kezdeni. Például Györgyinél 2007 elején akkor, ha lezárja a házasságát, és ugyanakkor elkezd egy aszkétikus életet, a nemi életet illetően mindenképp. Nem lenne szabad flörtölni, elcsábítani senkit, nem lenne szabad ismert, poligám tipusú férfit választani következő társnak. Önmegtartóztatóvá kell válni. Az alap Szaturnusz segítené ebben.

 

Átmenetileg a nyilvánosságot is kerülni kellene, mert úgyis mindenki csak a két könyvével kapcsolatban kérdezné, ami sebeket tépne fel. Nem lenne szabad a depresszió szakértőjeként fellépni, és másoknak tanácsot adni, mindenféle „kicsit pszichológus” tanácsadást kerülni kellene.

 

Első lépésként az angol nyelv tanításához lenne jó visszatérni, bármennyire unalmasnak tűnik is.

 

Mit mutat a horoszkóp a saját gyerekkel kapcsolatban?  A Holdnak karmikus fényszöge van a Neptunnal, ez azt jelenti, hogy csak speciális körülmények között és szűk időintervallumban lehet terhes. Ezt a korlátozást maga választotta, a leszületése előtt. Mire ez az időszak elérkezett, készen kellett volna állnia az anyaságra, - és az apának az apaságra, de úgy vélem, hogy ez egyiküknek sem sikerült. Gábor addigra annyira tiltakozott egy következő gyerek ellen, amivel súlyosan befolyásolta, sőt átformálta kettejük életét: még jobban beleszorította mindkettőjüket a kurtizán életformába.

           

Ezzel együtt a karmikus fényszög (150º) miatt arra gondolok, hogy a gyerek, aki hatszor próbálta Györgyit és Gábort rávenni a szülőségre, (saját közlése), végül is más szülőket választott, és lehet, hogy máshol megszületett.

 

A „rendezni az életét”-be mindenképpen beletartozik, hogy a szüleiről alkotott kép is megváltozzon benne. Ennek egyik lépése, hogy ne hibáztassa szüleit saját élete miatt, ne bennük keresse saját depressziójának, jellemének gyökereit, hanem saját magában. Ritkán ajánlható egy reinkarnációs terápia, de ebben az esetben segítené a gondolatok rendezését egy megélt ilyen utazás élmény, ha valóban komoly belső igény merült fel a rendezésre. A szülőkkel kapcsolatban azért is jó lenne a helyére tenni néhány gondolatot, mert alapvetően Györgyi mondta fel a szülőkkel való kapcsolatot és együttműködést, amikor az első házasságát minden figyelmeztetés ellenére megkötötte. És ennek már 25 éve! Gyerek meg csak kb 15 évig volt! Jó lenne belátni, hogy gyakorlatilag ő uralkodott inkább a szülein a saját kezelhetetlenségével, makacsságával, együttműködési képtelenségével.

 

A szülőkkel való sérelemként, a depresszió egyik lehetséges okaként említi, hogy szülei több országban éltek, nem alakulhatott ki, hogy gyökerei legyenek, nincsenek középiskolás kapcsolatai. Valóban a horoszkópban ez többszörösen jelezve van: 9,12 ház ura a Merkúr a VII.-ben, együtt áll a Marssal, ascendens ura a 9-ben. Mindezek igen kedvező kapcsolatban állnak a Jupiterrel és a Szaturnusszal is, tehát ezzel lehetőséget teremtett magának arra, hogy belenevelt konvenciókkal szemben szabadsága legyen megfelelő életformát kialakítani magának, megszabadulhasson előző életei rossz beidegződéseitől. És ez sikerülhetett volna nagyon szerencsésen is! Mindenkivel meg tudott ismerkedni, aki fontos volt, hogy a lehető legismertebb helyeken dolgozhasson, mindent el tudott érni, amit akart, nem kellett ehhez középiskolás kapcsolat. 18 éves korában egyébként is leginkább az esküvőjével volt elfoglalva. Az egyetemi kapcsolatok szoktak inkább megmaradni, az pedig volt, mert Magyarországon is járt egyetemre.

 

A könyvben többször visszatér a gondolat, hogy egy bántalmazást eltűrő személy saját magát hibáztatja bántalmazásáért, és ez gyakran így van. Hiba benne maradni egy ilyen kapcsolatban az első pofon után bármikor, mert ilyesmit soha nem lehet megváltoztatni, egy gyerek sem fog soha segíteni ezen. Arra gondolok, hogy ezeknek a kapcsolatoknak mindig van reinkarnációs oka, általában azt kell megtanulni ebben az életben, hogy hogyan lehet leválni róla, leginkább azért mert az előzőben sem sikerült. Györgyinek azért is lehetett bűntudata, mert tudta, hogy nem hallgatott senkire, aki lebeszélte az első házasságáról, mert a gőg nagyobb volt, és az alázat kicsi, hogy elismerje a saját tévedését.

 

Szorosan ide tartozik, hogy a szerelemre, a szerelem vakságára szoktak hivatkozni a bántalmazást tűrők. Ezért tisztázni kellene, hogy mi is a szerelem, és mi a szeretet, aminek hiánya is olyan gyakran központi kérdés. A fogalmak tisztázása nem egyszerű, de a végén talán ki tudna derülni, hogy az igazi szerelem és szeretet egyáltalán nem az, amit ő gondol. Azt inkább önzésnek, hatalmi harcnak, uralkodásnak lehetne nevezni.

 

A bántalmazó és annak tűrője között egy nagyon különleges hatalmi játszma játszódik le. Nem csak a bántalmazó hatalmaskodik, hanem a bántalmazás tűrője is, amikor minden áron benne marad a játszmában és azt képzeli, hogy ő majd szolgálatával, rosszul értelmezett szeretetével, szerelmével, vagy bármi mással, majd meg fogja változtatni a bántalmazót. Nem fogja megváltoztatni, ilyenre nem is lenne szabad vállalkoznia. Ez a „majd én megváltoztatom” gondolat igen sok házasságban meglévő vágy, és csak nagyon ritkán sikerül. Györgyi nem hallgatott az első feleségre sem, aki figyelmeztette volt férje brutalitására, ez is le van írva a könyvekben. A köztük lévő hatalmi játszma súlyosságára utal az is, hogy Györgyi azért is élhet ennyire gátlástalan szexuális életet, hogy – tudat alatt is bizonyítsa volt első férjének, hogy belőle nem lehet ’kiverni’ az ilyesmit, pláne, ha akkor nem is volt igaz. Tudat alatt arra is gondolhat, hogy ’vezekeltem már ezért, most azt csinálok, amit akarok, most én büntetek’. Ez a fajta gátlástalanság nem erkölcsi kérdés csupán, amit lehet így is úgy is gondolni, hanem ennél sokkal több: Györgyi lassan felőrlődik ebben.  

 

A hatalmi játszmák közzé tartozik az is, hogy valaki akkor érzi igazán jól magát, ha elcsábítja más házastársát, szerelmét. Ez egy különös hatalom érzését adja, hogy „én fontosabb voltam, engem jobban szeretett, én jobban uralkodtam”, amikor a hűtlenség, a válás megtörténik. Hogy ez Györgyinek is mennyire fontos, az mind a két könyvben többször le van írva, szó szerint ki van mondva! Legnagyobb bosszúságai közé tartozik, amikor nem miatta vált el, akinél ez neki lett volna fontos, hanem később, valaki másért.

 

Lehet segíteni ebben az esetben? Csak akkor, ha Györgyi maga is akarná, ha egyszer tényleg annyira megcsömörlene a saját életétől és kudarcaitól, hogy megtörténne egy mélységes katarzis, ami azt eredményezné, hogy nem másokat hibáztat a sorsa miatt. Ez bármikor bekövetkezhet, de azért nem valószínű, mert Györgyi nagyon okos, már profi módon minden érvet le tud söpörni az asztalról, és szemmel láthatóan nagyon élvezi, hogy körülötte forog a világ, nyilvánosan flörtöl a vele készült Tv műsorban.

 

A depresszióról szóló könyv utolsó beszélgetése dr Mester Péter belgyógyásszal nagyon tanulságos lehetne abból a szempontból, hogy próbálja Györgyit rávezetni arra, hogy depressziójának okai más természetűek, mint azt eddig gondolta: vagyis a szüleit hibáztatja, és bünteti vele, és saját felelősségét keni el a depresszióba való meneküléssel, de Györgyi kijelenti, hogy nem ért vele egyet. Vajon más szakemberek sem hívták fel a figyelmét arra, hogy szexuális magatartása is a depresszió okai közé tartozik?

 

Dr Raffai Jenő szerint az ok abban keresendő, hogy Györgyi nem kívánt gyerek volt, mindegy mit mondanak erről a szülei évtizedekkel később (azaz, hogy szeretettel várták). Az anyja 17 éves volt, a nászéjszakán lett terhes, de nem Györgyinek volt sürgős inkább? 

 

Dr Nemessúri Judit, aki 10 éve a kezelőorvosa, inkább genetikai okokra vezeti vissza a depressziót, arról beszél, hogy az agy biokémiai betegsége. Finoman, de próbálja rávezetni Györgyit a saját felelősségére, de az nem érti az összefüggéseket, inkább eltereli a témát: az általa mondott ’lusta vagyok’ is inkább megváltoztathatatlan ok, és nem okozat. A beszélgetésben szó van arról, hogy háborúban, harctéren kevés a depressziós, mert az emberek tudomásul veszik a saját sorsukat (nincs módjuk másokét élni – mondom én, leginkább az életben maradásért küzdenek, ami tényleg a sajátjuk). A doktornő is utal arra, hogy amíg Györgyinek több haszna származik a tüneteiből, a felelősségének áthárításából, addig minden szenvedése ellenére, sem fog meggyógyulni.

 

A 2006-os szolárjában Jupiter a radix Neptunnal áll együtt: az isteni törvény és katarzis nem valószínű, ez inkább csak az önigazolásokat szaporítja. A törvény, az, amit ő annak gondol és azt is egy kicsit össze-vissza gondolja. A szolár Mars az MC tengelyen áll, tehát szex lesz a hivatás, a szolár Hold az ascendensen áll: ki lehet teregetni minden intimitást. A szolár Szaturnusz, ami képes lenne ilyesmit megfogni, mint a katarzis bolygója, nincs markáns helyzetben: ascendens összefüggés kellene. Pedig két könyve, válása, a téma ’kidumálása’ nagyon jó alapot teremt az új életforma kialakítására.

 

A 2007-es szolárjában a Szaturnusz már markánsabb helyen áll: a descendens közelében = május után lekerül a napirendről a könyve, és következik megint egy depressziósabb korszak. Különösen azért, mert a Neptun és a Hold, a depresszió legfőbb jelölői a szolár ascendensen állnak, a Szaturnusszal szoros összefüggésben = vizsgaidőszak, levonta-e a megfelelő! a megfelelő következtetéseket (és nem a saját önigazolását erősítőket) mindabból, amit átélt, kiírt magából?? A Jupiter a szolár Mc-n azt jelzi, hogy még mindig lesznek komoly pártfogói, lesz lehetősége dolgozni, kap komoly ajánlatokat. Ha elbukik a vizsgán, akkor a Neptun és a Hold lesz az erősebb (mint eddig is) és a depresszió még súlyosabb hullámban visszatér. Erős a veszély, hogy túladagolja magát. A férje a szolár Mars – Plútó kvadrát miatt valószínűleg megelégeli a helyzetét, és tényleg válni fog, talán nem lesz képes ’ugrani’ többet. (3 pár  kvinkunksza van: Nap – Jupiter, Uránusz – Szaturnusz, Plútó – Merkúr)

 

A sok jó bolygóállás és jó fényszög ellenére lehetséges, hogy valakinek a sorsa ennyire másképp zajlik? Igen, és ez nem kivételes eset. A szerencse nagyon különös dolog, akinek több jut belőle, könnyen hiheti, hogy mindig lesz. Nem így van: a szerencse forgandó és ez azt is jelentheti, hogy ’vissza kell forgatni’ a családnak, a környezetnek, a hazának, az emberiségnek. Aki önző módon csak magával törődik, az visszaél a szerencséjével, és előbb-utóbb elveszíti azt.

 

A horoszkóppal kapcsolatban ritkán szoktak beszélni a szabad akaratról. Van szabad akarat, a horoszkóp csak a lehetőségeket mutatja meg, de hogy ki mit valósít meg belőle, azt nem lehet tudni. Ez függ az illető erkölcsi szintjétől, szellemi állapotától, intelligenciájától, műveltségétől, családi hátterétől, de leginkább attól, hogy ténylegesen mit tanult meg ebben az életében, és a szabad akaratától. A horoszkóp a személyiség színeit, árnyaltságát, gazdagságát képes megmutatni, de csak ép psziché esetén. Minél betegebb valaki, annál inkább eltűnhetnek egyéniségének jellemzői. Györgyinek két szabad akaratra utaló (kvintil, 72º-os) fényszöge van. Egyik a Plútó, a tudatalatti, az ösztönök világa, és a Vénusz, a szerelem, a nőiesség bolygója között, a másik a Vénusz és az descendens között: a nőiessége a külvilág között van. Azaz van, volt és lesz lehetősége dönteni abban, hogy a nőiességét mire és hogyan ’használja’. Sajnos, ahogy múlik az idő egyre nehezebb kilépni az egyre gyorsabban forgó mókuskerékből.

 

Albert Györgyi élete, horoszkópja szomorú példa arra, hogy valaki a szerencsés bolygóállásaival nem tudott mit kezdeni, saját előző élete, démonai, hatalmi komplexusa miatt. Senkire nem hallgató makacs természete miatt elveszthette a saját élete feletti irányítást. Pedig a horoszkópja alapján jobb sorsra lett volna érdemes.

 

2007. február